MUDr. Magda Beatrice Rau je přední odbornicí v léčbě poruch zraku, do jejíž  péče se svěřují nejen české, ale i zahraniční celebrity. Paní MUDr. Magda Rau má špičkové klinické pracoviště na laserové  operace v Praze a v německém Chamu. Tam se zaměřuje na operace šedého a zeleného zákalu ,výměny čočky a permanentních čoček .

Jeden z nejznámějších českých zpěváků Michal David se na výsluní českého showbussinesu prosadil díky svému talentu a hlavně díky své pracovitosti. Probdělé noci hudebníka a skladatele písní, muzikálů a náročná turné pro své fanoušky se zapsaly na oslabení zraku vetchozrakostí.

První nápravu zraku, laserovou operaci absolvoval Michal David před téměř 18 lety. Proběhla v Norimberku na jednom z prvních  laserů  tehdejší doby u MUDr.  Rau, která v tomto centru působila. Druhé oko operovala MUDr. Rau už na vlastní klinice v Chamu.  Tato operace proběhla úspěšně a zpěváka  zcela zbavila brýlí.

Ale i slavní  lidé stárnou a ,ztrácejí věkem schopnost čočky akomodovat. Zpěvák  tedy opět musel sáhnout po brýlích na čtení. Celebrita však nechtěla být zavislá na brylích na čtení, které  ji omezují  v denních činnostech a nepůsobí esteticky dobře. Pan David se opět svěřil do péče Paní MUDr. Magdy Rau.

V její klinice v Chamu byla provedena výměna čočky s následnou implantací individualisované multifokální čočky na obou očích.

Po operačním zásahu MUDr. Rau může Michal s plným nasazením psát nové písně a potěšit své fanoušky v ČR i jinde.  Paní doktorku Rau dojal k slzám, když  ji na koncertu v Plzni veřejně  poděkoval. Zahrál ji písničku „Nenapovidej“.