Čočky

Nabízíme vám život bez omezení brýlemi .

Presbyopie (stařecká vetchozrakost)

 Od 45 let věku se pružnost přirozené čočky zhoršuje. Ztrátou tohoto přizpůsobení pak například nelze číst blízký text. Pokud pacienta nošení brýlí na čtení zatěžuje, lze tomu pomoci. U starších pacientů s lehkým zakalením čočky se provede výměna čočky s implantací multifokální čočky nebo přizpůsobivé čočky. Stařecká vetchozrakost se odstraní výměnou čočky a implantací multifokální čočky. Přečtěte si k tomu stranu „Výměna čočky“.

Výměna čočky „Clear-Lensektomie“

Po 45. roku věku ztrácí čočka elasticitu, schopnost zvětšovat své zakřivení a tím zvětšení lomivosti při vidění do blízka. Při metodě „Clear-Lensektomie“ se vlastní čočka nahradí umělou čočkou, která se implantuje do původního pouzdra přirozené čočky. Aby se pacient stal nezávislým nejenom na brýlích na dálku, ale i na čtení, implantujeme na naší klinice akomodativní a multifokální čočky. Tyto multifokální čočky umožňují ostré vidění do dálky, do blízka i ve středním prostoru. Jako jedna z prvních v Evropě začala Dr. Rau implantovat multifokální čočky po operaci šedého zákalu a přednášela o svých zkušenostech v Evropě a USA. Stále pracuje s novými multifokálními čočkami, které se implantují po operaci šedého zákalu nebo po výměně čočky.

Jako první na světě vypozorovala, že ženy potřebují jiné multifokální čočky než muži. Toto pozorování a výzkum byl uveřejněn v mnoha evropských očních časopisech. Citujeme Dr. Rau: „Mnohaleté zkušenosti s multifokálními čočkami mi umožňují nabídnout pacientovi čočku, která individuálně vyřeší jeho potřeby“.

Výměnu čočky provádíme v Německu. Zákroky provádíme v Augenklinik v Chamu, klinika existuje od roku 2007 a je uznávanou institucí nejen pro kraj Cham, ale i pro celé Německo (Premium Kliniken und Praxen).

více infomací...

Multifokální difraktivní čočky TecnisAmo/Abott vedle velmi dobrého vidění do dálky umožňují zpravidla vynikající vidění na blízko a čtení malého písma. Hodí se zvláště pro klienty, kteří chtějí vidět i malé písmo bez brýlí. Multifokální čočky „IOL Tecnis“ snižují svým speciálním designem jevy „zaslepení“ v noci.

Asymetrická inovativní čočka Lentis Mplus (Oculentis) významně redukuje vedlejší účinky multifokálních čoček, halos-prstýnky kolem světla a oslňování za šera.

Torická multifokální čočka vedle vidění do dálky, středního prostoru a blízka koriguje zakřivení rohovky. Tyto čočky jsou pro každého klienta vyrobeny na míru, dle jeho výsledku měření rohovky a hloubky přední komory. Svou zvláštní konstrukcí umožňuje léčbu vysokého astigmatismu, zakřivení rohovky až do 12 D.
Na rozdíl od ostatních multifokálních čoček, které jsou k dispozici ve stupních po 0,5 D.

Individualizovaná čočka je dostupná v stupních po 0,01 D.

Pro pacienty, kteří chtějí jistou nezávislost na brýlích, ale nechtějí investovat větší částku, jsou optimální čočky Lentis comfort.

Trifokální čočka Fine Vision (Physion) a Panoptix (Alcon) zajišťuje svými 3 ohnisky pro dálku, střední prostor a blízko perfektní vidění v těchto vzdálenostech. Hodí se zvláště pro pacienty, kteří pracují hodně hodin u počítače.

Pacienti po refraktivní výkonu, laserové operaci v mládí stárnou a dostávají se do věku Presbyopie vetchozrakosti.

Dr. Rau přednáší o čočce IC8, kterou s velkým úspěchem implantuje u těchto pacientů. Odstraní vady zobrazení i eventuálně vzniklé zakřivení rohovky a umožní čtení bez brýlí.

Permanentní čočky

U tenkých a abnormálních rohovek, ale i u keratokonu a krátkozrakosti od 10,0 dioptrií
a u dalekozrakostí od + 4,0 dioptrií již operace laserem nejsou možné. Bylo by totiž třeba snést tolik rohovkové tkáně, že by rohovka mohla zcela ztratit svou formu a vychlípit se. (Kerektasie)

Tyto refrakční vady se koriigují implantací fakických čoček. Jsou to čočky které se implantují před vlastní čočku a to buď před duhovku do přední komory nebo za duhovku do zadní komory. Tyto čočky mají výhodu, že se mohou implantovat jen malým řezem a všechny struktury oka zůstanou v původním stavu, neporušené.

více infomací...

Fakické čočky se dají odstranit a tím dosáhnout návratu k původnímu stavu nebo vyměnit za jinou čočku v případě zhoršeni vysoké  krátkozrakosti nebo progrese keratokonu.

Refraktivní čočky „Phakic IOL (IOLTECH), 1.VERISYSE/ARTISAN
se implantují pomocí  malého 3 mm řezu do oka a to před duhovku. VERISYSE/ARTISAN  TORIC jsou k dispozici i ke korekci astigmatismu.

Permanentní kontaktní čočky STAAR – ICL implantuje Dr.Rau v Německu už více než  10 let pro.

Tyto čočky mají teď  nový design s otvorem ve středu, který umožňuje ještě lepší cirkulaci komorové vody. Umožňují i korekekci astigmatismu. Dají se implantovat při dostatečné hloubce přední
komory i u dalekozrakých.