Mikroinvazivní operace zeleného zákalu (MIGS)

Tyto mikroinvazivní operace u pacientů se zeleném zákalem sníží počet potřebných kapek nebo v nejlepším případě vedou k nezávislosti na kapkách. Snížení očního tlaku snižuje nebezpečí změn zorného pole a tlakového nervu. Operace se dají opakovat a jsou na rozdíl od klasických filtračních operací spojeny jen s minimálním rizikem.

MUDr. Rau byla mezi prvními, která začala používat v Německu mikroinvazivní chirurgii (MIGS) zeleného zákalu. V privátní klinice v Chámu se specializuje MUDr. Rau na implantace mikro stentu. Jedná se o zákroky, které stabilizují oční tlak po celý den, redukuji nebo zcela odstraní léčbu kapkami a zamezí dalším změnám poškození zrakového nervu.

Na rozdíl od klasických operací zeleného zákalu tyto MIGS jsou spojeny s minimálním rizikem. V německém Chámu implantuje mikro stenty, které nejsou v České republice dostupné, HYDRUS (Alcon) Omni Surgical systém a velmi účinný Miniject. U pokročilých forem provádí Laser Cyclocoagulation s MicroPulse P3® Glaucoma Device (Iridex Corporation, Mountain View, CA).

Předvyšetřeni a operace provádíme v německém Chámu viz. kontakt.